5 Olulist nõuet blogi käivitamiseks

Kas pead blogi? Ma mõtlen äriblogi, mis loob sinu klientidele väärtust, õpetab ja aitab neid?

Kas soovid, et sinu blogi esmakordsed lugejad tuleksid ka hiljem sinu lehele tagasi?

Kirjuta siis artikleid, mida sinu sihtgrupil on huvitav lugeda. Hea artikli kirjutamine blogi jaoks sõltub sellest, kuidas sa seda planeerid, kirjutad ja arendad.

Kui sul on selge protsess ja raamistik, kuidas kirjutada artiklit, siis luban, et su töö läheb kiiremaks ja lihtsamaks. Annan sulle ühe näite, mida ma ise kasutan igapäevaselt. Siit see tuleb.

Tee põhjalikku eeltööd, siis on lihtsam kirjutada

Selleks, et planeerida oma järgmist blogipostitust, on sul vaja koguda ideid ning soovitan kindlasti teha natuke uurimistööd. Mida siis peaksid tegema?

1. Kirjuta üles esialgsed teemad või fraasid

Seda postitust planeerides kirjutasin üles postituse esialgsed teemad ja fraasid, millest oli plaan kirjutada. Näiteks olid need fraasid „kuidas kirjutada blogi“, „artikli kirjutamine kodulehele“, „blogipostituse kirjutamine“ ja veel mõned.

2. Kellele sa kirjutad ja kuidas ta infot tarbib?

Mõtle, kes on see konkreetne kliendipersoon (täpselt sihitud lugeja) kellele sa kirjutad.

Selle postituse sihtgrupp on meie loodud ideaalse klienditüübi puhul väikeettevõtja Kalev ja turundaja Tuuli, kes juba mõistavad väärt sisu turunduslikku jõudu, kuid tahavad seda teha süsteemselt ja paremini.

Kõik tipp Copywriterid õpivad alati esmalt tundma oma lugejat ning nad teavad, et veebis inimesed ei loe tekste, vaid skaneerivad seda. Mis pakub talle huvi ja mis küsimustele ta otsib vastuseid? Kui ta ei leia kohe sinu blogist seda, mille järgi ta tuli, siis ta lahkub.

3. Miks sa tahad seda artiklit kirjutada? Mis on eesmärk?

Mis on see põhjus, miks on vaja sinu sihtgrupile seda artiklit kirjutada? Pea meeles, et see postitus peaks olema pigem näitav, praktiline ja reaalsest elust kui jutustav. See peab aitama sinu sihtgrupil teha paremaid valikuid, aitama rohkem raha teenida või seda kokku hoida.

Mina kirjutasin selle blogipostituse sellepärast, et minu klient alustas blogi pidamist ja ta vajas abi blogipostituse planeerimisel ja kirjutamisel.

Kirjuta endale välja

Mis on sinu peamine sõnum sihtgrupile? – ütle ühe või kahe lausega lühidalt, mis on lugeja probleem seoses antud teemaga ning anna vihje, kuidas ta saaks seda probleemi lahendada. Või hoopiski, mis on see asja tuum, mis paneb lugeja mõtlema?

Näiteks: selle artikli puhul on peamine sõnum see, et kui planeerida ja kirjutada postitust kindla süsteemi järgi, siis muutub kirjutamine kiiremaks, lihtsamaks ja võid nautida häid tulemusi.

Mida sa tahad, et nad teeksid? – selleks, et lugejat suunata mingile tegevusele, pead esmalt teadma, millises faasis ta asub sinu müügitunnelis.

Kui sinu lugeja teeb sinu poolt soovitud tegevust, siis nad astuvad sammu edasi müügitunnelis ja nad on rohkem sinuga seotud. Neist saavad iga väiksema tegevuse järel sulle justkui lojaalsemad kliendid.

Sõltuvalt artikli eesmärgist ja lugeja valmidusest võid neid kutsuda üles tegema sinu poolt soovitud tegevust.

4. Uuri, mida inimesed Googlest otsivad

Mina kasutasin selleks Google Adwordsi Keyword Plannerit, et saada selgust, mida inimesed tegelikult Eestis Googlest otsivad artikli või blogipostituse kirjutamise teemal ja kui palju.

Oluline on mõista, mida inimesed tegelikult mõtlevad ja tahavad, kui nad märksõnu ja fraase otsingulahtrisse sisestavad.

Mina pööran KeyWord Planneriga eeltööd tehes 3 asjale tähelepanu:

  1. Märksõna otsingu maht ühes kuus – kas sinu võtmesõna, millele soovid optimeerida artiklit, üldse otsitakse ja kui palju seda otsitakse?
  2. Märksõna orienteeruv kliki hind ja konkurents – reeglina mida kallim hind, seda kõrgem konkurents ja seda rohkem võib see märksõna raha sisse tuua.
  3. Pikad fraasid – need on lühikesed laused või 2-4 sõnalised spetsiifilised fraasid, mida inimesed otsivad. Need on samuti potentsiaalsed ostjad.

NB! Juhul, kui otsingutulemusi ei ole või neid ei näidata, siis ei tähenda see seda, et sinu sihtgrupp seda ei otsi.

5. Uuri, kes konkurentidest tulevad nende märksõnadega esile

Selgita välja, kes tulevad sinu konkurentidest Google otsingutulemustes sinu oluliste fraasidega välja kõrgetel kohtadel ja mis võib olla selle põhjus.

Ühtlasi loe need postitused põgusalt läbi ja kirjuta huvitavamad mõtted ja faktid välja. Sealjuures loe läbi kindlasti kommentaarid, sest sealt võid saada veel uusi ideid juurde.

6. Koosta esialgne postituse struktuur

Eeltööd tehes kirjuta julgelt olulised mõtted või pidepunktid üles ning tee seda just selle mõttega, et selle põhjal saaksid ka esialgse postituse struktuuri koostada.

7. Kirjuta üles olulised allikad ja sildid

Nüüd, kus sul on pilt natuke selgem, kirjuta välja viited allikatele. Need on allikad või lugejale lisaväärtust pakkuvad artiklid ja postitused, millele peaksid soovitavalt siis teksti sees märksõnapõhiselt viitama.

Viited pakuvad lugejale lisaväärtust, tõstavad sinu usaldusväärsust ja usutavust.

Blogi SEO (search engine optimization) puhul on hea mõte lisada artiklile juurde ka seonduvad sildid, sest need tulevad otsingutes samuti välja ja toovad uut liiklust.

Hakka kirjutama!

Oled nüüd tublisti eeltööd teinud ja käes on aeg panna kogu see info kokku üheks tervikuks. Kanna hoolt selle eest, et sinu blogipostitus oleks struktuuri osas algusest kuni lõpuni lihtne ja lugejale hästi jälgitav.

Zack Hendrick

Author:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *